У Миколаєві оцифрують додатково 100 мариністичних творів

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
У Миколаєві оцифрують ще 100 мариністичних творів, частину з яких можна буде побачити у друкованому альбомі-каталозі та онлайн.
Окрім евакуйованих картин Очаківського музею мариністичного живопису, в Миколаєві додатково оцифрують також експонати з колекцій Музею суднобудування і флоту та Миколаївського обласного художнього музею ім. Верещагіна.
Станом на сьогодні вже оцифровано значну частину цих творів. Паралельно з цим триває робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу мариністичної графіки та живопису.

Зображення: Мінкульт/Facebook
Нагадаємо, що раніше Букви повідомляли про те, що у Миколаєві оцифрують 300 експонатів врятованої колекції музею мариністичного живопису з міста Очакова, який нині майже щодня перебуває під обстрілами російської армії.
За словами авторів, Очаківський музей – єдиний в Україні, присвячений мариністичному живопису – різновиду образотворчого мистецтва, в якому зображують море.
Врятована колекція нараховує понад 300 предметів мариністичного живопису та графіки XIX-XX ст. Основу колекції складають картини відомих українських художників-мариністів ХІХ століття.
Як повідомляється, ці картини вперше покинули стіни будівлі з моменту відкриття музею у 1982 році. Їхні сюжети тісно пов’язані з культурним контекстом міста і регіону. Вони змальовують українські краєвиди Чорноморського узбережжя, морської стихії, побут морських рибалок, військові баталії та історичні віхи розвитку України як військово-морської держави. Ці твори є надбанням вітчизняної та світової культури.
- Музей книги і друкарства України розпочав реалізацію проєкту “Віртуальний портал Музею книги і друкарства України”, у межах якого оцифрують цінну частину музейної колекції.
- У Львівській області оцифровують храм Святого Архистратига Михаїла, що знаходиться в селі Стара Скварява.
- Державний історико-культурний заповідник міста Острога оцифрував Острозьку Біблію 1581 року.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.