У МЗС Британії назвали ядерні погрози Росії «пилом в очі»
Джерело: ВВС
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Свій коментар глава відомства озвучив у контексті запитання, чи вважає він ці погрози брехнею. Тоді Леммі наголосив, що це частина тактики Путіна, яку той використовує для залякування міжнародної спільноти. Він охарактеризував такі заяви як спроби відвернути увагу від реальних проблем, зокрема, продовження агресії проти України.
Міністр додав, що Захід не повинен дозволити себе збити з курсу під впливом “фашиста”, який не зупиниться у своїх атаках на Україну. Він наголосив на важливості єдності західних країн у протидії таким загрозам та підтримці української боротьби.
Леммі також відповів на запитання щодо можливого дозволу на використання Україною далекобійної зброї для ударів по цілях у Росії. Він зазначив, що рішення щодо військової допомоги має ухвалюватися спільно із союзниками та президентом України Володимиром Зеленським, враховуючи актуальні потреби на полі бою.
“Жодна війна не виграється якоюсь однією зброєю, це дійсно так”, — сказав Леммі, додавши, що перемога вимагає комплексного підходу та координації зусиль багатьох країн і видів озброєнь.
- США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.