У національному парку Індії за три дні померло майже все стадо слонів
Джерело: BBC News
За три дні в національному парку в центральній Індії померло десять слонів, що викликало тривогу серед захисників природи.
Тварини, частина стада з 13 слонів, загинули 29 – 31 жовтня в національному парку Бандхавгарх в штаті Мадг’я-Прадеш.
У попередньому токсикологічному звіті йдеться, що слони могли померти від того, що з’їли просо, заражене грибком.
“[Токсикологічний звіт показує], що слони споживали велику кількість гнилих рослин кодо [пшона] і зерна”, – сказав Л. Крішна Мурті, старший чиновник лісництва, який веде розслідування смертей.
За попередніми непідтвердженими повідомленнями, слонів отруїли, ймовірно, фермери, щоб ті не знищували посівів. Але урядовці кажуть, що ознак навмисного отруєння немає.
У токсикологічному звіті зазначено, що в зразках, взятих у мертвих слонів, виявлено циклопіазонову кислоту – грибковий нейротоксин.
Вважається, що вони з’їли велику кількість проса кодо, яке зазвичай вирощують у посушливих регіонах таких країн, як Індія, Пакистан, Філіппіни та частини Західної Африки.
Близько 35% проса кодо, виробленого в Індії, вирощується в Мадг’я-Прадеш.
Урожай швидко росте, добре переносить посуху і може довго зберігатися. Він також легко засвоюється і має ряд переваг для здоров’я. Але деякі дослідження виявили, що вживання пшона може викликати інтоксикацію та отруєння, оскільки зерна “часто заражені” грибами, які виробляють циклопіазонову кислоту.
- У Зімбабве планують вбити 200 слонів через засуху, що призвела до нестачі продовольства для населення.
- Намібія планує знищити понад 700 диких тварин, зокрема слонів, зебр та бегемотів, для надання м’яса населенню, яке страждає від продовольчої кризи через найгіршу посуху за останні 100 років.
Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.
Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.
Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині.
У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.
Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.