У NASA відкрили нову і особливо яскраву комету. Її можна буде побачити вже цього місяця

Джерело: IFLScience

Нещодавно відкриту комету A11bP7I можна буде побачити наприкінці місяця, і вона, можливо, затьмарить Венеру.

27 вересня фінансована NASA система останнього попередження про зіткнення астероїдів з Землею (ATLAS) на Гаваях виявила цю комету.

A11bP7I належить до комет Крейця. Комети цього типу особливо яскраві, бо вони наближаються до Сонця і викидають гази, а пізніше – пил, утворюючи свій характерний хвіст. Наприкінці місяця очікується найбільше наближення A11bP7I до Сонця.

28 жовтня комета наблизиться до Сонця і може сяяти яскравіше за Венеру в ранковому небі, або навіть бути видимою вдень. Однак це не гарантовано.

“Присонячні комети Крейця наближаються приблизно на 50 000 кілометрів до поверхні, просто проходячи через нижні шари сонячної атмосфери (корону). Більшість просто випаровується у гарячій сонячній атмосфері”, – розповіли в Європейському космічному агентстві.

Час покаже, чи переживе комета A11bP7I це наближення, і чи буде її видно у небі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.