У наступні п’ять років глобальна температура повітря може встановити новий рекорд тепла
Джерело: The Guardian
Згідно з даними, існує ймовірність того, що до 2030 року глобальна температура повітря на Землі буде на 2 градуси вищою, аніж в епоху доіндустріального рівня.
Про це мовиться у новому звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).
У ньому вказано, що існує 80% ймовірність, що протягом наступних п’яти років глобальна температура повітря поб’є принаймні один річний рекорд тепла. Це значно підвищить ризик лісових пожеж, паводків та екстремальних засух.
Вперше фахівці також вказали на ймовірність того, що до 2030 року у світі настане рік, який буде на 2 градуси спекотнішим, аніж в доіндустріальну епоху. Таку ймовірність вчені описують як “шокуючу”.
Після десяти найспекотніших років за всю історію спостережень цей прогноз щодо клімату свідчить про зростаючу загрозу для здоров’я людей, національної економіки та природних ландшафтів, якщо людство не припинить спалювати нафту, газ, вугілля та дерева.
В оновленому звіті, який узагальнює короткострокові спостереження за погодою та довгострокові кліматичні прогнози, вказано, що існує 70% ймовірність, що у середньому потепління у 2025-2029 роках перевищить доіндустріальний рівень більше аніж на 1,5 градуса.
У звіті також мовиться про 86% ймовірність того, що показник в 1,5 градуса буде перевищено хоча б в один з наступних п’яти років. У звіті від 2020 року така ймовірність сягала 40%.
Вперше поріг у 1,5 градуса було перевищено у 2024 році. Минулий рік був найспекотнішим за 175 років спостережень.
Цей звіт складено 220 фахівцями на основі моделей, спрогнозованих 15 різноманітними інститутами, зокрема Метеорологічним бюро Великої Британії, Канадським центром моделювання та аналізу клімату, Німецької служби погоди.
Зазначається, що ймовірність підвищення глобальної температури на 2 градуси до 2030 року становить всього 1% і вимагатиме кількох факторів, таких як сильне Ель-Ніньйо та позитивне арктичне коливання, але раніше така ймовірність вважалась неможливою у п’ятирічний період.
“Шокує, що 2 градуси є правдоподібним. За наступні п’ять років це лише 1%, але ймовірність зростатиме відповідно до змін клімату”.
Унаслідок таких змін арктичні зими теплішатимуть у 3,5 раза швидше, ніж у середньому по світі. Частково це буде наслідком танення морського льоду, тобто, сніг потраплятиме в океан, а не збиратиметься на поверхні, відображаючи сонячне тепло назад у космос.
Тропічні ліси Амазонки страждатимуть від засух, тоді як в Південній Азії, Сахелі та Північній Європі буде більше дощів.
За оцінками фахівців, поточний 2025 рік може стати одним з трьох найспекотніших за всю історію спостережень.
При цьому вчені наполягають, що ще не занадто пізно запобігти такому розвитку і обмежити глобальне потепління. Для цього необхідно скоротити викиди викопного палива.
- Дослідження показали, що через глобальне потепління у містах в різних куточках світу кількість щурів стрімко зростає.
Акції південнокорейських компаній, пов’язаних із серіалом “Гра в кальмара”, впали у понеділок, 30 червня, після виходу третього і останнього сезону на стримінговій платформі Netflix.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Американський історик Террі Мартін очолить Український науковий інститут Гарвардського університету, замінивши Сергія Плохія.
1 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Азербайджану Ільхамом Алієвим, під час якої висловив співчуття у зв’язку з убивством громадян на території Росії. Глава держави запевнив у підтримці та наголосив на важливості встановлення всіх фактів і досягнення справедливості.
Американська акторка Шарліз Терон прокоментувала весілля засновника Amazon і Blue Origin Джеффа Безоса і журналістки Лорен Санчес вартістю 50 мільйонів доларів у Венеції.