У наступному році видатки Держбюджету на Український інститут книги буде збільшено майже у п’ять разів

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

У 2024 році видатки Державного бюджету на Український інститут книги (УІК) буде збільшено майже у п’ять разів.

Ще тиждень тому, у попередній редакції проєкту бюджету-2024 на УІК планувалось виділити 72,4 млн грн. Але згодом Міністерство фінансів при опрацюванні документа збільшило цю суму до 466 млн грн.

У бюджеті 2023 року на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі передбачено 86,9 млн грн. Відтак, відносно бюджету на 2023 рік сума збільшилась на 436%.

“Це означає, що ми зможемо замовляти більше видань, перекладів, краще популяризувати наше книговидавництво за кордоном. Йдеться й про запровадження сертифікатів на придбання книжок за системою Е-підтримки”, – пояснив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.