У НАТО домовилися виділити військову допомогу Україні обсягом 40 млрд євро наступного року
Джерело: Reuters
Союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня під час саміту у Вашингтоні.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше закликав держави-члени зберегти рівень військової допомоги Україні, який підтримували після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, на рівні приблизно 40 мільярдів євро щорічно.
Bloomberg писало, що деякі країни-члени НАТО не бажають брати на себе зобов’язання щодо конкретних багаторічних витрат на військову допомогу Україні.
Проте очікувалося, що вони зможуть укласти угоду, якщо ці 40 мільярдів євро допомоги будуть включені до існуючого зобов’язання НАТО витрачати на оборону щонайменше 2% ВВП.
- У міністерстві оборони України в середу, 3 липня, повідомили, що США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму понад 2,3 мільярда доларів.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.