США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на понад $2,3 млрд

Джерело: Міністерство оборони України/X

У міністерстві оборони України в середу, 3 липня, повідомили, що США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму понад 2,3 мільярда доларів.

“Наші воїни будуть посилені додатковими засобами протиповітряної оборони, протитанковою зброєю, а також боєприпасами для Patriot та інших систем ППО”, – заявили у відомстві.

Міністр оборони США Ллойд Остін написав на X:

“Не помиляйтесь, Україна не одна”.

Раніше він повідомляв, що до цього пакету входитимуть ракети для протиповітряної оборони, протитанкова зброя та інші критичні боєприпаси із запасів США.

За словами Остіна, США змінили послідовність виконання деяких замовлень іноземних покупців, що дозволило “закупити більше ракет для систем Patriot та NASAMS, які будуть надані за пришвидшеним графіком”.

  • За даними ЗМІ, вже на початку липня Сполучені Штати оголосять про нову допомогу Україні на суму 150 мільйонів доларів. До пакета, зокрема, увійдуть перехоплювачі HAWK.
  • Данія анонсувала новий пакет військової допомоги України, котрий зокрема міститиме додаткове обладнання для підтримки винищувачів F-16.
  • Норвегія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на суму 42 мільйони євро (приблизно 480 мільйонів норвезьких крон). Ці кошти спрямують на забезпечення боєприпасами ЗСУ.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.