Данія спорядить Україні новий пакет військової допомоги

Джерело: пресслужба Міноборони Данії

Данія анонсувала новий пакет військової допомоги України, котрий зокрема міститиме додаткове обладнання для підтримки винищувачів F-16.

Наголошується, що дев’ятнадцятий пакет оборонної підтримки Данії для України відповідає низці нагальних потреб, зокрема йдеться про обладнання для підтримки винищувачів F-16, наданих Данією. Крім того, у межах пакету допомоги Данія інвестуватиме напряму в українське виробництво зброї.

Україна все ще потребує значної військової підтримки через продовження російської агресії проти країни. Завдяки цьому пакету допомоги ми надаємо максимально можливу підтримку для потреб України на полі бою – тут і зараз. Ми також маємо зобов’язання Данії щодо безпекової підтримки України у наступні десять років, тому ми створили данську модель пожертвувань в українську оборонну промисловість, яка допоможе нарощувати українське виробництво військової техніки в короткостроковій і довгостроковій перспективах, – зазначив міністр оборони Троелс Лунд Поульсен.

Глава Міноборони Рустем Умєров та міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен підписали Меморандуму щодо закупівлі озброєння в українських виробників.

Так, у межах 23 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” міністр оборони Рустем Умєров провів зустрічі з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном та міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен.

Зауважується, що результатом зустрічі стало підписання з Данією Меморандуму стосовно закупівлі озброєння та техніки в українських виробників.

Данія стала першою іноземною країною НАТО, котра інвестуватиме свої кошти у виробництво озброєння на території України, – зазначив Умєров.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.