У НАТО домовилися виділити військову допомогу Україні обсягом 40 млрд євро наступного року

Джерело: Reuters

Союзники НАТО погодилися виділити Україні військову допомогу обсягом 40 мільярдів євро у 2025 році. Західноєвропейський дипломат повідомив, що лідери країн Альянсу підпишуть це зобов’язання наступного тижня під час саміту у Вашингтоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше закликав держави-члени зберегти рівень військової допомоги Україні, який  підтримували після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, на рівні приблизно 40 мільярдів євро щорічно.

Bloomberg писало, що деякі країни-члени НАТО не бажають брати на себе зобов’язання щодо конкретних багаторічних витрат на військову допомогу Україні.

Проте очікувалося, що вони зможуть укласти угоду, якщо ці 40 мільярдів євро допомоги будуть включені до існуючого зобов’язання НАТО витрачати на оборону щонайменше 2% ВВП.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.