У НАТО обговорюють можливість захистити небо над заходом України — ЗМІ

Джерело: BILD

Питання захисту неба над заходом України набирає обертів в контексті обговорення в НАТО. Видання Bild повідомило, що деякі країни Альянсу висловлюють готовність розширити підтримку для Києва і навіть діяти безпосередньо на території України.

Серед сторін, які виступають за розширення допомоги, вказані Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва і Франція, а проти виступають США і Німеччина.

У зв’язку з цим, проводяться переговори щодо кількох напрямків:

  • Навчання: Розглядається можливість проведення навчань українських солдатів інструкторами НАТО на території України. Є думки про ефективність такого підходу, оскільки це може бути економічно вигідніше та швидше, ніж вивозити українських військових за кордон для навчання.
  • Логістика: Деякі країни Альянсу розглядають можливість доставки зброї та боєприпасів не лише до кордонів України, а й до лінії фронту. Такий підхід називається концепцією “передової логістики”.
  • Протиповітряна оборона: Розглядається питання захисту повітряного простору заходу України за допомогою зенітних комплексів НАТО. Ініціативу “розширеної протиповітряної оборони” підтримує Польща, але остаточне рішення ще не ухвалено.

“Думки про те, чи варто сотням тисяч українців літати Європою заради навчання чи краще послати кілька інструкторів до заходу України, не слід скидати з рахунків. Розумніше та економічніше відправляти інструкторів до України”, – сказав BILD ексочільник оперативного штабу Міноборони ФРН Ніко Ланґе.

На східному напрямку, в зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця”, за минулу добу відбулося 107 боєзіткнень з противником. Ворог завдав 70 авіаударів по позиціях оборонців та населених пунктах, використавши 108 авіабомб і 435 дронів-камікадзе.

“Укрпошта” випустила марку до Дня медичного працівника, кошти від продажу якої спрямують на підтримку лікарень у прифронтових зонах.

Російська влада заявила про масовану атаку нібито українських безпілотників.

В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 573 тисячі осіб.

Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.