У НАТО обговорюють можливість захистити небо над заходом України — ЗМІ

Джерело: BILD

Питання захисту неба над заходом України набирає обертів в контексті обговорення в НАТО. Видання Bild повідомило, що деякі країни Альянсу висловлюють готовність розширити підтримку для Києва і навіть діяти безпосередньо на території України.

Серед сторін, які виступають за розширення допомоги, вказані Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва і Франція, а проти виступають США і Німеччина.

У зв’язку з цим, проводяться переговори щодо кількох напрямків:

  • Навчання: Розглядається можливість проведення навчань українських солдатів інструкторами НАТО на території України. Є думки про ефективність такого підходу, оскільки це може бути економічно вигідніше та швидше, ніж вивозити українських військових за кордон для навчання.
  • Логістика: Деякі країни Альянсу розглядають можливість доставки зброї та боєприпасів не лише до кордонів України, а й до лінії фронту. Такий підхід називається концепцією “передової логістики”.
  • Протиповітряна оборона: Розглядається питання захисту повітряного простору заходу України за допомогою зенітних комплексів НАТО. Ініціативу “розширеної протиповітряної оборони” підтримує Польща, але остаточне рішення ще не ухвалено.

“Думки про те, чи варто сотням тисяч українців літати Європою заради навчання чи краще послати кілька інструкторів до заходу України, не слід скидати з рахунків. Розумніше та економічніше відправляти інструкторів до України”, – сказав BILD ексочільник оперативного штабу Міноборони ФРН Ніко Ланґе.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.