У НАТО погодили новий пакет військової допомоги Україні: деталі

Джерело: The Insider

4 квітня на саміті у Брюсселі країни-члени НАТО узгодили новий пакет військової допомоги Україні, повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Так, за підсумками дводенного саміту в Брюсселі союзники зокрема погодили, що:

  • Німеччина надасть майже €600 млн для закупівлі артилерійських боєприпасів у межах ініціативи Чехії.
  • Франція спорядить ракети та бронетехніку.
  • Велика Британія постачить 10 тисяч безпілотників (яких саме — не повідомляється).
  • Фінляндія передасть оборонний пакет на суму у 188 млн євро (деталі постачання також не розкривають).

За словами Столтенберга, міністри мали обговорити створення нового спеціального фонду допомоги Україні у 100 млрд євро. Однак поки що це рішення не прийнято, генсек НАТО не розкрив подробиць.

Зауважимо, завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.

Раніше Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.

24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.

Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі. 

Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.