У НАТО погодили новий пакет військової допомоги Україні: деталі

Джерело: The Insider

4 квітня на саміті у Брюсселі країни-члени НАТО узгодили новий пакет військової допомоги Україні, повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Так, за підсумками дводенного саміту в Брюсселі союзники зокрема погодили, що:

  • Німеччина надасть майже €600 млн для закупівлі артилерійських боєприпасів у межах ініціативи Чехії.
  • Франція спорядить ракети та бронетехніку.
  • Велика Британія постачить 10 тисяч безпілотників (яких саме — не повідомляється).
  • Фінляндія передасть оборонний пакет на суму у 188 млн євро (деталі постачання також не розкривають).

За словами Столтенберга, міністри мали обговорити створення нового спеціального фонду допомоги Україні у 100 млрд євро. Однак поки що це рішення не прийнято, генсек НАТО не розкрив подробиць.

Зауважимо, завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.

Раніше Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.

На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.

12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.