У НАТО погодили новий пакет військової допомоги Україні: деталі

Джерело: The Insider

4 квітня на саміті у Брюсселі країни-члени НАТО узгодили новий пакет військової допомоги Україні, повідомив генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Так, за підсумками дводенного саміту в Брюсселі союзники зокрема погодили, що:

  • Німеччина надасть майже €600 млн для закупівлі артилерійських боєприпасів у межах ініціативи Чехії.
  • Франція спорядить ракети та бронетехніку.
  • Велика Британія постачить 10 тисяч безпілотників (яких саме — не повідомляється).
  • Фінляндія передасть оборонний пакет на суму у 188 млн євро (деталі постачання також не розкривають).

За словами Столтенберга, міністри мали обговорити створення нового спеціального фонду допомоги Україні у 100 млрд євро. Однак поки що це рішення не прийнято, генсек НАТО не розкрив подробиць.

Зауважимо, завершуючи дводенну зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що ситуація на полі бою в Україні залишається серйозною і що Сили оборони потребують посилення протиповітряної оборони та допомоги.

Раніше Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.