У НАТО пообіцяли значну військову допомогу Україні

Джерело: Reuters
10 січня на засіданні Ради Україна-НАТО, союзники чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть надавати країні значну військову, економічну та гуманітарну допомогу на тлі повномасштабного вторгнення Росії, що триває майже два роки.
Країни-члени окреслили плани з надання Україні “мільярдів євро додаткових можливостей” у 2024 році.
НАТО рішуче засуджує російські ракетні та безпілотні атаки на українських цивільних жителів, зокрема зі зброєю з Північної Кореї та Ірану, – заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. – Поки Москва посилює свої удари по українських містах і населенню, союзники по НАТО зміцнюють протиповітряну оборону України.
Україну на онлайн-зустрічі представляли командувач ВПС Києва генерал-лейтенант Микола Олещук та заступник міністра внутрішніх справ Олексій Сергієв.
Росія посилила атаки в новорічний період і завдала ударів по двох найбільших містах України, Києві та Харкові, на початку цього місяця під час нової хвилі важких авіаударів.
Засідання Ради Україна-НАТО відбулося на прохання української сторони.
Додамо, що у НАТО заявили про засудження останніх масованих ракетних ударів по Україні з боку РФ. Альянс запевнив у продовженні підтримки українських сил у боротьбі проти росіян.
8 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зазначив, що провів нараду відносно подальшої міжнародної роботи та висловив сподівання на посилення української ППО. 9 січня Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого проаналізували останні масовані атаки РФ та ефективність Повітряних сил.
Ввечері 9 січня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив сподівання, що засідання 10 січня супроводжуватиметься швидкими зобов’язаннями посилити протиповітряну оборону країни, аби відбити хвилі масованих ракетних атак РФ.
- 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом 158 повітряних цілей. Більшість вдалось збити.
- 2 січня Сили ППО знищили 72 ракети та 35 БпЛА.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- В ISW зреагували на чергову масовану атаку росіян по Україні. Фахівці вважають, що окупанти намагатимуться адаптуватись до можливостей української ППО.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.