У НАТО заперечили відсутність плану війни у військового керівництва України

Джерело: “Європейська правда

На брифінгу у Брюсселі високопосадовець Північноатлантичного альянсу наголосив на некоректності заяв та припущень, які лунають в Україні про те, що керівництво ЗСУ не має плану досягнення воєнних цілей.

Зауважується, що генерал НАТО зауважив на умовах анонімності, що західні партнери не нав’язують ЗСУ конкретного підходу у веденні війни. Вони переконані, що українське військо ефективніше визначить планування, тоді як задача союзників – підтримувати Україну, передаючи необхідне озброєння.

Також представник Альянсу заперечив заяви, які лунають від окремих політиків в Україні, що “у Залужного немає плану війни”.

Те, як генерал Залужний описав ситуацію – є точним… Залужний не стверджував, що у нього немає плану. Бо у нього він є! Одначе, втілення цього плану – надзвичайно складна задача, навіть з тією підтримкою, яку Захід надає Україні, – зазначив він.

Окрім того, у НАТО наголосили на важливості окремих успішних операцій ЗСУ.

Те, чого їм вдалося досягти на Чорному морі – доводить, що Україна надзвичайно успішна і має план для досягнення успіху, – резюмував генерал НАТО.

Раніше нардепка Мар’яна Безугла поскаржилась, що у Залужного начебто немає військово плану на 2024 рік, у зв’язку із чим вона закликала Головнокомандувача ЗСУ піти у відставку. У соцмережах одразу зреагували на допис нардепки, зауваживши, що вона регулярно провокує скандали, направлені проти ЗСУ, чим підриває морально-психологічний стан українських військових. Також Безуглу закликали поінформувати про вжиті владою кроки до початку повномасштабної війни, які дозволили б війську отримати необхідну кількість потрібного озброєння.

  • Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко закликав тримати єдність навколо ЗСУ на тлі слів народної обраниці від “Слуги народу”, членкині Комітету нацбезпеки, оборони та розвідки Марʼяни Безуглої, яка закликала Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного піти у відставку.
  • Нардепка з фракції “ЄС” Ірина Фріз заявила, що ініціює звільнення депутатки Мар’яни Безуглої з посади голови підкомітету з питань демократичного цивільного нагляду та контролю.
  • Народні депутати зі “Слуги народу” вимагають виключити Марʼяну Безуглу з фракції після її претензій до військового керівництва України та заяв про “відставку” Головнокомандувача ЗСУ, генерала Валерія Залужного.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що загроза переходу до позиційної війни — це серйозний виклик для України. Генерал пояснив, що затягування вигідне противнику, оскільки надасть йому можливість відновлювати та нарощувати свій воєнний потенціал.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.