Депутатка Безугла закликала генерала Залужного піти у відставку

Джерело: Марʼяна Безугла/Facebook

26 листопада народна обраниця від “Слуги народу”, членкиня Комітету нацбезпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла заявила, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний має піти у відставку.

На думку Безуглої  Головнокомандувач ЗСУ “не зміг надати план задуму на 2024 рік”.

Ні великий, ні маленький, ні асиметричний, ні симетричний. Військові просто сказали, що їм треба забирати не менше 20 тис. громадян на місяць, — заявила вона.

За словами нардепки, ця “проблема наростала влітку”, як на Ставці, так і в Парламенті при плануванні бюджету на 2024.

Як ви бачите війну? Чому створення бригади, а не доукомплектування існуючих? Скільки коштуватиме бригада, нова бригада? Чи закладати кошти під ротацію і демобілізацію? Що з навчанням?…Ця дискусія була непублічною, але напруження наростало і зараз ситуація така, що якщо військове керівництво не може надати ніякого задуму на 2024 рік, а всі їхні пропозиції щодо мобілізації зводяться до того, що треба більше людей без ЖОДНОЇ пропозиції зі змін системи ЗСУ, то таке керівництво має піти, — вважає парламентарка.

Зауважимо, речниця фракції “Слуга народу” Юлії Палійчук у коментарі УП порадила уточнювати інформацію стосовно публікації у Безуглої: “Звертайтесь, будь ласка, до пані Марʼяни Безуглої. Вона сама собі пресслужба і сама відповідає за свої слова”.

Раніше допис Безуглої використала у своїх пропагандистських заявах російська телеведуча Ольга Скабєєва, написавши про “бухаючих” командирів ЗСУ.

Безугла опублікувала пост, у якому повідомила, що скеровує своє звернення на Міністерство оборони України та Головнокомандувача ЗСУ стосовно необхідності “сухого закону” серед військового керівництва в умовах воєнного стану. У двох абзацах допису народна обраниця декілька разів акцентувала на необхідності особистого прикладу зокрема “найвищого керівництва”.

Після чого речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат написав у Facebook, що нардепка Мар’яна Безугла “якимось дивом” потрапила до переліку його друзів, і він її видалив після дискредитації нею Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У відповідь нардепка звинуватила речника, що він “вскрив кабінетну культуру всередині ЗСУ”.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.