У НАЗК заявили, що конфіскувати статки керівників МСЕК неможливо
Джерело: голова НАЗК Віктор Павлущик в етері телемарафону
У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.
Як пояснив Павлущик, за нормами чинного законодавства керівники МСЕК можуть бути покарані лише за те, що не внесли всі свої доходи у декларацію. Конфіскацію необґрунтованих активів законом не передбачено.
“Відповідно до діючого законодавства, представників МСЕК можна притягнути до відповідальності лише за недостовірне декларування. Є ще два інших елементи – це незаконне збагачення і необґрунтовані активи, як елементи фінансового контролю”, – сказав він.
Аби притягнути їх до відповідальності і за незаконне збагачення, і за необґрунтовані активи, спершу потрібно внести відповідні зміни до Кримінального та Цивільно-процесуального кодексів. НАЗК вже працює над цим, запевнив Павлущик.
Керівник НАЗК також зауважив, що до 2023 року працівники МСЕК зовсім не подавали декларацій про майно і доходи.
Що передувало?
Від початку жовтня правоохоронні органи здійснюють перевірки МСЕК у межах розслідування схем ухиляння від мобілізації. У межах перевірок у керівників МСЕК виявляли буквально мільйони гривень необґрунтованих доходів.
До прикладу, у керівниці Хмельницького обласного МСЕК під час обшуку виявили понад 2 мільйони доларів, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень готівкою. В очільниці Миколаївської МСЕК правоохоронці виявили понад 450 тисяч доларів готівкою.
Ці випадки змусили центральну владу країни зібрати засідання РНБО, де ухвалили рішення про ліквідацію МСЕК. Також на тлі скандалу з МСЕК подав у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін.
- Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня.
- 22 жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.
Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.
23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.
Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.
Президент України Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Сталось це на тлі ухвалення скандального законопроєкту №12414 щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.