У Нідерландах засудили росіянина до 1,5 років позбавлення волі за обхід санкцій проти РФ

Джерело: NOS

У Нідерландах на вісімнадцять місяців засудили 56-річного підприємця з Росії за порушення санкцій проти Росії через війну в Україні. Він також сплатить штраф у розмірі 200 тисяч євро.

31 жовтня Роттердамський окружний суд засудив до 18 місяців ув’язнення підприємця, що має громадянство РФ та Нідерландів. Його визнали винним у порушенні санкцій Євросоюзу. Зазначається, що він експортував електронні товари подвійного використання компаніям, які “тісно пов’язані” з російською військовою та оборонною індустрією.

Служба фінансових розслідувань країни вийшла на слід росіянина після повідомлення з його банку про надходження іноземних коштів на його банківський рахунок. Виявилося, що він протягом семи місяців через свою компанію продавав мікрочіпи в РФ.

Суд визнав, що бізнесмен підробляв рахунки для експортних декларацій, вказуючи компанію на Мальдівах як кінцевого користувача, після чого переправляв електронні товари до РФ. Компанія обвинуваченого продала товари на суму у 2 мільйони євро.

Обвинуваченого визнали винним у створенні та реалізації схеми обходу західних санкцій проти РФ.

Крім тюремного строку, російського підприємця оштрафували на 200 тисяч євро.

У вересні повідомлялося, що у Нідерландах затримали 48-річного співробітника міноборони, підозрюваного у відправленні авіазапчастин до Росії через треті країни.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.