НАЗК внесло 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника Spinner до списку кандидатів на санкції

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника Spinner до списку кандидатів на міжнародні та українські санкції.

Зазначається, що рішення було прийнято після отримання інформації про доставлення з виробничих потужностей заводу в Туреччині універсального оброблювального центру (верстата) німецького виробника Spinner ля російського АТ “Серовский механический завод” (СМЗ).

За даними НАЗК, Росії потрібен цей верстат для реалізації програми з нарощування виробництва осколково-фугасних снарядів для російських танків, які потім використовуються у повномасштабній війні проти України.

Більшість російської зброї останнє десятиріччя вироблялося та продовжує вироблятися на верстатах країн G7, оскільки РФ не має такого матеріально-технічного та технологічного забезпечення.

Відтак, Росія активно використовує компанії-посередники для купівлі та доставлення стратегічно важливих верстатів, запасних частин, інструментів, програмного забезпечення та рідин для них для продовження ведення війни.

Вищезгаданий верстат був відправлений з Туреччини та очікується російським збройним заводом наприкінці вересня. Імпортером виступає російське ООО “Юмак”.

НАЗК вже надіслало офіційного листа Федеральному міністерству економіки й технології Німеччини та безпосередньо виробнику компанії Spinner, яким повідомило, що верстат був фактично проданий російській армії та буде використовуватися для виробництва боєприпасів країни-агресорки.

Після початку повномасштабного вторгнення обсяг постачання обладнання Spinner до РФ у 2022-2023 роках збільшився на понад 500%. 

Серед компаній, які також допомагають РФ в обході санкцій і потрапили до списків кандидатів на санкції:

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.