У Нігерії можуть стратити 29 підлітків через протести проти підвищення цін
Джерело: CNN
У Нігерії 29 дітей можуть бути засуджені до смертної кари за участь у протестах проти зростання вартості життя, що відбулися 1 листопада. Підлітків, віком від 14 до 17 років, звинуватили разом із загалом 76 протестувальниками у низці правопорушень: державна зрада, заколот, заворушення та знищення власності.
Під час судового засідання четверо обвинувачених знепритомніли через виснаження, не встигнувши заявити свою позицію щодо обвинувачень.
Події відбуваються на тлі серйозної кризи вартості життя, що спровокувала численні масові протести за останні місяці. У серпні щонайменше 20 людей загинули під час демонстрацій, спрямованих на поліпшення умов для молоді, а сотні були заарештовані.
За словами адвоката Акінтайо Балогуна з Абуджі, “Закон про права дитини в Нігерії” забороняє кримінальні переслідування дітей та винесення смертних вироків неповнолітнім. Тому, як він сказав, судити підлітків у федеральному суді неправомірно, якщо тільки уряд не доведе, що всім їм більше ніж 19 років.
У підсумку суд встановив заставу в розмірі 10 мільйонів найр (близько 5900 доларів) для кожного з обвинувачених та наклав суворі умови для звільнення. Маршал Абубакар, представник частини обвинувачених, заявив, що ці діти утримуються під вартою вже 90 днів без належного харчування.
Крім того, виконавчий директор громадської організації “Досить” Ємі Адамолекун критично висловилася щодо переслідування дітей. За його словами, головний суддя Нігерії, яка є жінкою та матір’ю, має відчувати сором за такі дії.
Попри великі запаси нафти, Нігерія залишається однією з найбідніших країн світу. Хронічна корупція та дисбаланс доходів між державними службовцями та населенням спричиняють економічні труднощі.
У країні високий рівень безробіття, а інфляція сягнула рекордного рівня за 28 років. ООН нещодавно включила Нігерію до списку країн з критичним рівнем продовольчої небезпеки, що ставить під загрозу життя значної частини населення.
- Тридцять сім осіб, зокрема трьох американців, засудили до смертної кари за спробу повалити президента Демократичної Республіки Конго.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.