У Нікополі після влаштованої росіянами пожежі на ЗАЕС немає перевищення радіації
Джерело: Сергій Лисак у Телеграмі та Ігор Клименко у Телеграмі
Після пожежі на тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції, спричиненої діями російських військових, перевищення рівня радіації не виявлено. Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак сказав, що влада постійно контролює ситуацію в Нікополі, а заміри повітря підтверджують, що рівень радіації залишається в межах норми.

Фото: Євген Євтушенко
Лисак закликав мешканців міста зберігати спокій, наголосивши, що усі відповідні служби залучені до моніторингу. Він також зазначив, що пожежа на ЗАЕС є черговим проявом тактики терору, шантажу та залякування з боку Росії.
Станом на 22:30 міністр внутрішніх справ Ігор Клименко підтвердив, що змін радіаційного стану в районі ЗАЕС не зафіксовано. Жодних техногенних радіонуклідів не виявлено. За його словами, ситуацію поблизу станції ретельно моніторять, а пости “Укргідрометцентру” працюють у посиленому режимі для своєчасного відстеження радіаційного фону.
Довідка. Нікополь, що розташований на правому березі колишнього Каховського водосховища, знаходиться в безпосередній близькості до Запорізької АЕС. Станція розташована на лівому березі у тимчасово окупованому місті Енергодар.
- Жителі Нікополя побачили пожежу в одній з градирень Запорізької АЕС, яка розташована на окупованому березі колишнього Каховського водосховища. Голова Нікопольської РВА Євген Євтушенко припустив, що це може бути російська провокація.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.