У Німеччині лідера ультраправої AfD судять через використання нацистських гасел
Джерело: Bloomberg
У четвер щодо одного з провідних лідерів ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) Бйорна Гьоке відбудеться судовий процес за використання нацистських гасел на партійному мітингу. Голову AfD у землі Тюрінгія звинувачують у використанні фрази “Alles für Deutschland” (“Все для Німеччини”), яку раніше використовувала нацистська партія під керівництвом Адольфа Гітлера.
Цей судовий процес відбудеться в регіональному суді міста Галле, що в землі Саксонія-Ангальт. Інцидент стався на партійному мітингу в травні минулого року, а також було зафіксовано подібну ситуацію на іншому мітингу у грудні.
Гьоке, який за освітою є вчителем історії, вважається однією з найбільш суперечливих фігур в партії AfD. Нині партія займає друге місце в загальнонаціональних опитуваннях, випереджаючи соціал-демократів канцлера Олафа Шольца та поступаючись лише основним опозиційним консерваторам.
Хоча AfD має значну підтримку на сході Німеччини, вона має невелику ймовірність потрапити до уряду через відмову інших партій від утворення альянсу з нею.
У Німеччині використання нацистських термінів, гасел або регалій є кримінальним правопорушенням, що відображає відповідальний підхід до минулого країни і її зобов’язання перед пам’яттю жертв нацизму та Голокосту.
- Німецька футбольна асоціація змінить дизайн цифри “4” на футболках національної команди через те, що вона асоціюється з логотипом, який використовували нацистські військові формування.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.