Німеччина змінить дизайн напису на футболках збірної по футболу через асоціацію з нацизмом

Джерело: CNN 

Німецька футбольна асоціація змінить дизайн цифри “4” на футболках національної команди через те, що вона асоціюється з логотипом, який використовували нацистські військові формування.

У заяві, опублікованій в понеділок, DFB заявила, що вони раніше надсилали номери від 1 до 26 для перевірки до УЄФА, і ніхто не виявив схожості з нацистською символікою. Асоціація висловила серйозне ставлення до цього питання і розробляє альтернативний дизайн для цифри.

Хоча номер “44” нині не використовується командами Німеччини, офіційний постачальник форм Adidas дозволяв клієнтам персоналізувати форми з будь-якими номерами та ім’ям. Проте після публікації зображень з номером “44”, який асоціювався з логотипом SS, Adidas виступила проти нього.

Джерело: bild

Представник Adidas заявив, що компанія активно протидіє ксенофобії, антисемітизму та ненависті в будь-якій формі. На цей момент можливість персоналізації майок з номером “44” була видалена з сайтів Adidas.

Рішення заблокувати персоналізацію прийнято після того, як багато людей у соціальних мережах вказали на схожість цього номера з символікою СС. Логотип SS, розроблений графічним дизайнером Вальтером Хеком, став символом нацистської партії та асоціюється зі злочинами, скоєними під час Другої світової війни.

Це рішення компанії Adidas виникло після гострих обговорень у соціальних мережах, що свідчить про чутливість до історичного контексту та суспільних вимог щодо відображення національної ідентичності.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.

Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.