Німеччина змінить дизайн напису на футболках збірної по футболу через асоціацію з нацизмом

Джерело: CNN 

Німецька футбольна асоціація змінить дизайн цифри “4” на футболках національної команди через те, що вона асоціюється з логотипом, який використовували нацистські військові формування.

У заяві, опублікованій в понеділок, DFB заявила, що вони раніше надсилали номери від 1 до 26 для перевірки до УЄФА, і ніхто не виявив схожості з нацистською символікою. Асоціація висловила серйозне ставлення до цього питання і розробляє альтернативний дизайн для цифри.

Хоча номер “44” нині не використовується командами Німеччини, офіційний постачальник форм Adidas дозволяв клієнтам персоналізувати форми з будь-якими номерами та ім’ям. Проте після публікації зображень з номером “44”, який асоціювався з логотипом SS, Adidas виступила проти нього.

Джерело: bild

Представник Adidas заявив, що компанія активно протидіє ксенофобії, антисемітизму та ненависті в будь-якій формі. На цей момент можливість персоналізації майок з номером “44” була видалена з сайтів Adidas.

Рішення заблокувати персоналізацію прийнято після того, як багато людей у соціальних мережах вказали на схожість цього номера з символікою СС. Логотип SS, розроблений графічним дизайнером Вальтером Хеком, став символом нацистської партії та асоціюється зі злочинами, скоєними під час Другої світової війни.

Це рішення компанії Adidas виникло після гострих обговорень у соціальних мережах, що свідчить про чутливість до історичного контексту та суспільних вимог щодо відображення національної ідентичності.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.