Adidas заборонить номер 44 на формі ФРН через «схожість з нацистською символікою»
Джерело: BILD
Спонсор збірної Німеччини з футболу, компанія Adidas, вирішила заборонити номер 44 на формі через “схожість” із символом нацизму.
Все через новий шрифт на формі: зауважується, що нанесений ним на футболку номер “44” має напрочуд схожий вигляд із забороненим нацистським символом. Номер “44” нагадує руну “зіґ”, яка у 30-40-х роках минулого століття служила символікою СС.
Гравці не змогли б обрати номер через правила турніру, однак вболівальники мали б можливість замовити собі футболку саме з цим номером. Тому компанія вирішила позбавити їх такої можливості.
Збірна Німеччини розпочне свій шлях на Євро-2024 у групі A. Серед суперників німців, зокрема національні команди Шотландії, Угорщини та Швейцарії.
Турнір у ФРН відбуватиметься з 14 червня до 14 липня.
Довідка. Нацистська символіка – це символи, які використовувала Націонал-соціалістична німецька робітнича партія, а також символіка, яку використовують неонацисти.
Основним символом став Hakenkreuz (літер. гако-хрест) – свастика, яку також зображали на прапорах, включаючи державний прапор нацистської Німеччини.
Серед інших символів, що використовувалися нацистами, були:
- Орел зі свастикою – офіційний герб нацистської Німеччини.
- “Блискавки” СС (Runic SS, дві руни Совіло).
- Різні руни та руноподібні символи, наприклад Одал, Вольфсангель.
- Чорна уніформа та відзнаки СС.
- Коричневі сорочки штурмових загонів.
- “Мертва голова” – відзнака однойменного підрозділу СС з охорони концтаборів, емблема сформованої з цього підрозділу однойменної танкової дивізії, а також персональний нагородний знак у вигляді кільця.
- Особистий штандарт Адольфа Гітлера.
У Німеччині символіка НСНРП, а також інших заборонених та антиконституційних організацій заборонена до поширення кримінальним кодексом. До забороненої символіки належать прапори, значки, окремі предмети уніформи, форми вітання тощо.
- Верховний суд Італії постановив, що фашистське вітання, увага до якого зросла через заходи в містах країни на початку січня, вважається злочином, але лише за певних обставин.
- У Римі під час заходу у пам’ять про вбитих наприкінці 70-х років неофашистів масово використали давньоримське вітання, яке вважається фашистським, що спричинило скандал в країні.
- Представники торгово‑промислової асоціації NCTA та фармацевтичної компанії Gilead заявили, що вони негайно зупинили рекламу на X, платформі, раніше відомій як Twitter, після того, як їх реклама та реклама була розміщена в обліковому записі, що пропагує фашизм.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.