У Німеччині створили групу з підготовки, якщо Трамп виграє вибори в США

Джерело: Financial Times

Дипломати в Міністерстві закордонних справ Німеччини активно готуються до можливого повернення Дональда Трампа до Білого дому. Такий розвиток подій може суттєво вплинути на Німеччину та її позицію у світі.

Неофіційна кризова група, створена співробітниками різних відділів, включаючи Північну Америку, політичне планування та посольство у Вашингтоні, обговорює наслідки можливої перемоги Трампа на виборах у США та ймовірні реакції Берліна.

На порядку денному останнім часом обговорювали рішення президента США Джо Байдена відмовитися від переобрання, після кількох тижнів тиску з боку старших демократів, та підтримку віцепрезидента Камали Гарріс як свого наступника.

Німецькі дипломати висловлюють занепокоєння щодо впливу виходу Байдена з перегонів на вибори, враховуючи останні опитування. Вони готуються до можливого повернення Трампа, що викликає тривогу в Берліні.

Основні побоювання Німеччини пов’язані з ймовірним введенням Трампом більш протекціоністської економічної політики, включаючи 10-відсоткові тарифи на імпорт, що може серйозно нашкодити експортно-орієнтованій німецькій економіці.

Страхи посилилися після того, як Трамп вибрав Джей Ді Венса як кандидата у віцепрезиденти, який скептично ставиться до глобалізації, НАТО та підтримки України.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.