У Німеччині судитимуть росіянина, якого звинувачують у вбивстві двох українських військових

Джерело: Deutsche Welle

Вчора, 23 жовтня, в Німеччині 57-річному росіянину висунули обвинувачення у вбивстві двох українських військовослужбовців.

Росіянин ще з початку 1990-х років живе в Німеччині. За даними слідства, у квітні він вбив двох українських військових – 23 і 36-річного, які приїхали до країни на лікування після поранень фронті.

Відомо, що обвинувачений і українські військові були трохи знайомі один з одним. Вони разом випивали й між ними сталася сварка через ситуацію в Україні. Повідомляють, що українці “були дуже п’яні й не запідозрили злого умислу”. 

Росіянин нібито “відчув себе ураженим у своїй національній гордості”. Слідчі заявили, що він був “прихильником украй сильно вираженого російського націоналізму” і “цілковито схвалював російську агресивну війну проти України”.

Тоді росіянин приніс зі своєї квартири ножа і встромив його кілька разів у горло одному з українців, внаслідок чого той помер на місці. Після того чоловік напав на іншого українця, який згодом помер в лікарні від завданих ран. 

Прокуратура вважає, що вбивство було скоєно навмисно і з ницих мотивів.

Росіянин наразі перебуває в камері попереднього ув’язнення мюнхенської в’язниці Штадельгайм.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.