У Німеччині триває пропагандистська виставка, пов’язана з Росією – Reuters

Джерело: Reuters
За даними розслідування Reuters, мережа, пов’язана з РФ, організувала та просувала у Німеччині виставку “Алея ангелів” – частину кампанії “Діти війни”. Під виглядом ініціативи, що нібито покликана зупинити страждання дітей, Москва намагається посилити антивоєнні настрої серед європейців і підірвати підтримку військової допомоги Україні з боку ФРН.
Виставка, що демонструє чорно-білі фото дітей, загиблих у війні, з’являлася на акціях протесту у великих містах Німеччини. Її організатори стверджують, що не мають зв’язків із жодним урядом, проте журналісти виявили, що за проєктом стоїть мережа осіб, пов’язаних із російською розвідкою.

Джерело: Reuters
Згідно з даними європейської розвідки, учасники мережі надсилали звіти своєму куратору в Москві – співробітнику Головного управління розвідки РФ Віталію Коновалову.
Reuters вдалось ідентифікувати особу з таким ім’ям і датою народження в російських податкових і телефонних реєстрах – його місцем роботи вказано будівлю, що входить до комплексу ГРУ в Москві.
Надіслані документи містять фото виставки на німецьких політичних протестах і оновлення щодо її розгортання.
Крім того, серед головних промоутерів виставки – російське пропагандистське видання ANNA-News, яке очолює колишній полковник ГРУ Анатолій Матвійчук. Це ж ЗМІ фігурує у документах, наданих європейськими спецслужбами, як таке, що зверталося до російської розвідки за підтримкою.
Виставка вперше відкрилася у Кельні в червні 2022 року. Майже одночасно у Росії стартувала урядова інформаційна кампанія з тією самою назвою, що отримала грант у понад 200 тисяч доларів від кремлівського “Фонду президентських ініціатив”.
Кампанію “Діти війни” у Німеччині очолює уродженка колишнього СРСР учителька Оксана Вальтер. Рзслідування Reuters виявило, що її діяльність підтримували як мінімум двоє мігрантів з СРСР у Німеччині, а також медіа, пов’язане з ГРУ РФ.
Окрім того, важливо, що кампанія “Діти війни” привернула увагу представників німецької ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD), що відверто виступає за зближення з Москвою. Виставку підтримав, зокрема, колишній депутат AfD Ульріх Еме, який відвідав її в Магдебурзі 2023 року. Під час виставки він заявив: “Росія – не мій ворог”.
Німецьке Федеральне відомство з охорони конституції (BfV) підтвердило зростання активності російської шпигунської та інформаційної діяльності напередодні виборів у країні. Відомство наголосило, що Кремль прагне впливати на результати голосування для досягнення власних стратегічних цілей.
Документи європейської розвідки свідчать, що Росія використовує такі інформаційні операції для підриву німецької підтримки України, зокрема через проникнення в протестні рухи й маніпуляції громадською думкою.
- У межах Венеційського кінофестивалю показано документальний фільм російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової “Росіяни на війні”, знятий на позиціях окупантів в Україні.
- Американський письменник Стівен Кінг вважає, що росіяни цілковито “заслуговують на лайно”, аже вони самі вдерлися на територію іншої держави заради війни. Автор схвально ставиться до операції ЗСУ на Курщині, а раніше неодноразово підтримував Україну.
- Міністр культури та стратегічних комунікацій провів зустріч із Заступницею міністра культурної спадщини Канади Ізабель Монду, під час якої обговорили важливі питання двосторонньої співпраці. Особливу увагу було приділено боротьбі з дезінформацією, зокрема протидії впливу російської пропаганди через кіноіндустрію.
- Франція та Україна обговорили питання стратегічних комунікацій, а також протистояння загрозам інформаційної війни, яка ведеться Росією.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.