У Німеччині висловилися щодо використання їхньої зброї Україною у Курській області
Джерело: SRF
Поширені у мережі повідомлення про те, що Україна могла використати німецькі танки та БМП під час операції у Курській області, викликали реакцію в Берліні. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер відреагував на цю інформацію.
Лінднер наголосив, що відповідальність за використання переданої зброї покладена на Україну.
“Зброя передана під відповідальність України, яка захищається від агресора і реалізує своє право на самооборону”, – сказав міністр.
Він додав, що вся передана зброя має використовуватися виключно в інтересах оборони України.
Раніше німецьке видання Bild проаналізувало одне з відео з Курської області. Журналісти виявили на кадрах інженерний танк Wiesent, створений на базі танка Leopard 1, із символом українських військ.
Також на відео були помічені німецькі бойові машини піхоти Marder, які використовувалися українськими захисниками.
- У Північній Кореї засудили українське вторгнення на територію Курської області РФ. КНДР звинуватила США та країни Заходу у підтримці цього, як сказали представники країни, “непростимого акту терору”.
- До цього лише Сирія засудила дії ЗСУ, назвавши це “терористичною атакою”. Інші “дружні” країни щодо Росії уникали цього.
- Двох італійських журналістів, які зняли телерепортаж з підконтрольних Україні районів Курська, намагались затримати МЗС РФ. Однак вони повертаються до Італії задля “особистої безпеки”.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.