У Німеччині заборонили асоціацію «Ісламський центр у Гамбурзі» та її організації
Джерело: Reuters
Міністерство внутрішніх справ Німеччини заборонило асоціацію “Ісламський центр Гамбург” (IZH) та її дочірні організації через їхні радикальні ісламістські цілі. У середу влада у восьми землях Німеччини обшукала 53 приміщення організації за рішенням суду.
Заборона стосується не лише IZH у Гамбурзі, до складу якого входить одна з найстаріших мечетей Німеччини, але й підгруп у Франкфурті, Мюнхені та Берліні. Внаслідок цього закриють чотири шиїтські мечеті.
Організація IZH не була доступна для коментарів у середу вранці, а її вебсайт став недоступним для громадськості. Заборону обґрунтовано результатами попереднього обшуку 55 об’єктів нерухомості в листопаді.
Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер заявила, що IZH пропагував ісламістсько-екстремістську, тоталітарну ідеологію, яка суперечить людській гідності, правам жінок, незалежній судовій системі та демократичному уряду Німеччини. Вона наголосила, що заборона не стосується мирного сповідування шиїтської релігії.
Міністерство також додало, що IZH діяв як прямий представник верховного лідера Ірану та намагався здійснити ісламську революцію в Німеччині для створення теократичного правління. Крім того, IZH пропагував антисемітизм і підтримував бойове угруповання Хезболла, яке також заборонено в Німеччині.
- У Німеччині за 2023 рік на 80% зросла кількість нападів на євреїв і мусульман – після того, як почалася війна між Ізраїлем та ХАМАСом у Секторі Гази. Торік сталося 4782 подібні випадки, що становить в середньому 13 на день.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.