У Німеччині заборонили асоціацію «Ісламський центр у Гамбурзі» та її організації

Джерело: Reuters

Міністерство внутрішніх справ Німеччини заборонило асоціацію “Ісламський центр Гамбург” (IZH) та її дочірні організації через їхні радикальні ісламістські цілі. У середу влада у восьми землях Німеччини обшукала 53 приміщення організації за рішенням суду.

Заборона стосується не лише IZH у Гамбурзі, до складу якого входить одна з найстаріших мечетей Німеччини, але й підгруп у Франкфурті, Мюнхені та Берліні. Внаслідок цього закриють чотири шиїтські мечеті.

Організація IZH не була доступна для коментарів у середу вранці, а її вебсайт став недоступним для громадськості. Заборону обґрунтовано результатами попереднього обшуку 55 об’єктів нерухомості в листопаді.

Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер заявила, що IZH пропагував ісламістсько-екстремістську, тоталітарну ідеологію, яка суперечить людській гідності, правам жінок, незалежній судовій системі та демократичному уряду Німеччини. Вона наголосила, що заборона не стосується мирного сповідування шиїтської релігії.

Міністерство також додало, що IZH діяв як прямий представник верховного лідера Ірану та намагався здійснити ісламську революцію в Німеччині для створення теократичного правління. Крім того, IZH пропагував антисемітизм і підтримував бойове угруповання Хезболла, яке також заборонено в Німеччині.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.