У Німеччині закликали до рішучих дій щодо Росії
Джерело: DW
Країни Європейського Союзу повинні продемонструвати рішучість щодо Росії, яка продовжує здійснювати гібридні атаки, заявив голова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль.
Події показують хибність уявлення про те, що президент Росії Путін веде війну тільки проти України, — сказав Клінгбайль. — У нас і по всій Європі посилилися гібридні атаки на критично важливу інфраструктуру.
Політик закликав держави, котрі мають вихід до Балтійського моря, покращити системи захисту і контролю та проявляти пильність. Розповідаючи про пошкодження кабелю Estlink 2, лідер СДПГ відзначив, що влада Фінляндії “діяла швидко та арештувала судно, яке має зв’язки з Росією”. Це, за його словами, “саме та рішучість ЄС, яка зараз необхідна” у відносинах з Москвою.
25 грудня перервали з’єднання з електричною мережею кабелю Estlink 2 між Естонією та Фінляндією. Фінські влади затримали танкер Eagle S, що ходить під прапором о. Кука.
Слідчі допитують екіпаж, підозрюючи його членів у диверсії. Зокрема, вони з’ясовують, чи входить це судно до складу “тіньового” флоту Росії, який Москва використовує для обходу нафтового ембарго. Крім того, слідчі виявили на морському дні багатокілометровий слід від якоря.
Внаслідок інциденту Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю.
- Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
- На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.