У Німеччині закликали повернути обовʼязкову військову службу, зокрема для жінок й мігрантів

Джерело: Bild

У Німеччині тривають дискусії стосовно відновлення обов’язкової військової служби. Повернення до призову підтримують не лише політики, а й ключові представники бізнесу – попри те, що це означатиме втрату десятків тисяч молодих працівників для економіки, яка вже страждає від дефіциту кадрів.

Так, голова об’єднання роботодавців металургійної галузі Gesamtmetall Олівер Зандер у коментарі Bild пояснив, що збільшення чисельності армії в мирний час з приблизно 180 тисяч до 260 тисяч солдатів, а також можливість підтримувати обороноздатність із чисельністю у 400 тисяч і більше – неможливо забезпечити виключно добровольцями.

Тому нам потрібно відновити обов’язкову військову службу.

Зандер наголосив, що безпека країни має переважати інтереси економіки.

Потреби економіки повинні відійти на другий план перед необхідністю обов’язкової військової служби. Німеччина має бути спроможною до оборони. Для народного господарства обов’язкова служба зрештою виявиться значно дешевшою й простішою, ніж військовий конфлікт, який може виникнути, якщо стримування за допомогою сильної регулярної армії не спрацює, – додав він.

Позицію підтримав також керівник Асоціації середнього бізнесу Німеччини Крістоф Альхаус.

Життя у свободі й добробуті потрібно щодня відстоювати і захищати. Тому німецький середній бізнес повністю підтримує свою армію: як постачальник послуг і комплектувальних, а також через щедрі пільги на час навчань. Обов’язкова служба? Ми впораємося!

Альхаус зазначив, що бізнес лише виграє, коли колишні військовослужбовці повертаються до роботи. Зокрема у ролі IT-фахівців або операторів дронів, водіїв вантажівок чи логістичних експертів.

Зандер також вважає, що до служби мають бути залучені жінки через зміни до Конституції. Крім того, за його словами, для мігрантів, які отримали німецьке громадянство, це шанс проявити себе і послужити новій Батьківщині.

Служба або альтернативна служба могли б додатково сприяти інтеграції, – наголосив він.

Рада ЄС ухвалила рішення запровадити нові санкції проти дев’яти осіб і шести організацій, причетних до дестабілізаційної діяльності Росії за кордоном, зокрема до маніпулювання інформацією та втручання в політичні процеси інших держав.

У Харкові затримано ще одного російського інформатора, який допомагав ворогу завдавати ударів по місту.

Якщо США передадуть Україні ракети Tomahawk, їх буде важко розгорнути, оскільки Повітряні сили не мають стратегічних бомбардувальників для запуску. Про це заявив заступник голови ГУР Вадим Скібіцький.

Вранці 16 липня у тимчасово окупованому Токмаку (Запорізька область) підірвали ворожу вантажівку з окупантами всередині.

Фільм Джеймса Ганна “Супермен” викликав різкий сплеск інтересу до прилаштування собак. Головну роль у цьому відіграє собака Супермена Крипто, який зумів завоювати серця глядачів.