У Німеччині засудили жінку через те, що вона словесно образила ґвалтівника

Джерело: The Telegraph

У Німеччині 20-річну жінку покарали за те, що вона словесно образила одного з дев’яти чоловіків, які зґвалтували 15-річну дівчину в парку Гамбурга у вересні 2020 року. Суддя покарав її суворіше, аніж самого ґвалтівника.

Жінка, на ім’я Майя Р., чотири роки тому написала повідомлення одному з дев’яти нападників, номер якого знайшла в мережі. Вона через WhatsApp назвала його “ганебним” та “огидним виродком”. Утім німецьке законодавство переслідує подібні вчинки, оскільки вважає їх наклепом.

“Тобі не соромно, коли ти дивишся в дзеркало?”, – написала вона, додавши, що сподівається, що зловмисника “посадять під замок”.

За ці повідомлення її присудили до перебування у вʼязниці протягом вихідних. Сам же ґвалтівник отримав умовний вирок і не відбував тюремного терміну взагалі.

Причиною покарання жінки стало те, що її раніше притягали до відповідальності за крадіжку. 20-річна Майя Р. тоді не з’явилася на розгляд справи в суді.

У Німеччині громадяни засудили вирок, оскільки вважають покарання непропорційним з огляду на заподіяну шкоду. Речник суду додав, що гнів через цю справу “досяг нового, тривожного рівня інтенсивності”, назвавши критику з боку суспільства “цілеспрямованою атакою на верховенство права”.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.