У Німеччині заявили, що підтримка Ізраїлю США не вплине на допомогу Україні

Джерело: The Telegraph

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 11 жовтня заявив, що рішення США посилити військову підтримку Ізраїлю після раптового нападу ХАМАС навряд чи спричинить матеріальну нестачу для України.

Виступаючи після засідання парламентського комітету з питань оборони, він додав, що Берлін зробить “все можливе, щоб підтримка України не зникла” внаслідок нещодавньої ескалації конфлікту на Близькому Сході.

Пані посол США в НАТО Джуліанна Сміт також запевнила, що Сполучені Штати можуть “залишатися зосередженими на нашому партнерстві та відданості безпеці Ізраїлю, а також виконувати свої зобов’язання та обіцяти продовжувати підтримувати Україну, оскільки вона захищає свою територію та захищає всі цінності, якими ми всі дорожимо тут, у всьому альянсі НАТО”.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.