У Норвегії планують заборонити користуватись соцмережами дітям до 15 років
Джерело: The Guardian
Норвегія планує ввести мінімальне вікове обмеження для користування соціальними мережами на рівні 15 років.
Прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре зазначив, що політики повинні втрутитися, щоб захистити дітей від “влади алгоритмів”.
У Норвегії вже діє мінімальний віковий ценз у 13 років. Попри це, більше половини дев’ятирічних дітей, 58% 10-річних і 72% 11-річних користуються соціальними мережами, згідно з дослідженням норвезького медіа-агентства.
“Діти повинні бути захищені від шкідливого контенту в соціальних мережах. Це великі технологічні гіганти протистоять маленьким дитячим мізкам. Ми знаємо, що це важка битва, тому що тут діють потужні сили, але тут також потрібна присутність політики”, – сказав прем’єр-міністр.
Влада країни обіцяє запровадити додаткові гарантії, щоб запобігти спробам дітей обійти вікові обмеження. Йдеться про зміни до Закону про персональні дані, згідно з якими користувачі соціальних мереж повинні досягти 15-річного віку, щоб дати згоду на обробку їхніх персональних даних платформою. Також планують розробити механізм для перевірки віку для соціальних мереж.
Міністерка у справах дітей та сім’ї К’єрсті Топпе сказала, що уряд вивчає методи забезпечення дотримання таких обмежень, які не порушують прав людини. Наприклад, для доступу до соцмереж потрібно буде мати банківський рахунок.
- Влада Австралії розглядає можливість запровадження мінімального віку для користування соціальними мережами, аби захистити психічне та фізичне здоров’я дітей. Прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе оголосив, що уряд планує ввести перевірку віку перед схваленням закону, який, ймовірно, встановить мінімальний вік користувачів соцмереж у межах 14-16 років.
- Дівчатка, яким менш як 10 років, через вплив соцмереж починають користуватись кремами проти зморшок, які, як наслідок, шкодять їхній шкірі.
Університети США закликали своїх іноземних студентів раніше повернутися з зимових канікул у кампуси, адже після інавгурації новообраного президента Дональда Трампа 20 січня це може ускладнитись.
Президент США Джо Байден підписав закон, який офіційно визначає білоголового орлана як національного птаха Сполучених Штатів. Хоча цей хижий птах з білим пір’ям на голові й жовтим дзьобом уже понад два століття є символом країни, зокрема на Великій печатці США з 1782 року, офіційний статус він отримав лише тепер.
У США фахівці компанії Honest Hands Rings виготовили унікальну обручку з місячного метеорита та фрагмента космічного корабля “Аполлон-11”, завдяки якому в 1969 році астронавти вперше висадилися на поверхню супутника Землі.
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оскаржуватиме рішення ВАКС стосовно заборони реалізації майна підозрюваного у держзраді ексдепутата Віктора Медведчука. Про це мовиться в офіційній заяві агентства.
Перуанський поліціянт, переодягнений у різдвяного персонажа Грінча, 20 грудня цього року очолив операцію з викриття банди наркоторговців.