У Норвегії планують заборонити користуватись соцмережами дітям до 15 років

Джерело: The Guardian

Норвегія планує ввести мінімальне вікове обмеження для користування соціальними мережами на рівні 15 років.

Прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре зазначив, що політики повинні втрутитися, щоб захистити дітей від “влади алгоритмів”.

У Норвегії вже діє мінімальний віковий ценз у 13 років. Попри це, більше половини дев’ятирічних дітей, 58% 10-річних і 72% 11-річних користуються соціальними мережами, згідно з дослідженням норвезького медіа-агентства.

“Діти повинні бути захищені від шкідливого контенту в соціальних мережах. Це великі технологічні гіганти протистоять маленьким дитячим мізкам. Ми знаємо, що це важка битва, тому що тут діють потужні сили, але тут також потрібна присутність політики”, – сказав прем’єр-міністр.

Влада країни обіцяє запровадити додаткові гарантії, щоб запобігти спробам дітей обійти вікові обмеження.  Йдеться про зміни до Закону про персональні дані, згідно з якими користувачі соціальних мереж повинні досягти 15-річного віку, щоб дати згоду на обробку їхніх персональних даних платформою. Також планують розробити механізм для перевірки віку для соціальних мереж.

Міністерка у справах дітей та сім’ї К’єрсті Топпе сказала, що уряд вивчає методи забезпечення дотримання таких обмежень, які не порушують прав людини. Наприклад, для доступу до соцмереж потрібно буде мати банківський рахунок.

Естонський міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс запропонував уряду законопроєкт про заборону в Естонії діяльності церков чи парафій, пов’язаних із організаціями, що підтримують агресію Росії.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк заявив, що “нульова толерантність до корупції” – єдине, що можна запропонувати для викорінення зловживань у системі комплектування.

Громадський рух “Маніфест 42” закликав Президента України Володимира Зеленського накласти вето на закон № 11416-д про підвищення податків, оскільки він суперечить Конституції.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Житомирської області позбавила адвокатку-пропагандистку права на заняття адвокатською діяльністю за скаргою Офісу Генерального прокурора

24 жовтня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала під час арешту і видачі Володимира Путіна всупереч положенням Римського статуту, чим завадила діяльності Суду.