У Норвегії планують заборонити користуватись соцмережами дітям до 15 років
Джерело: The Guardian
Норвегія планує ввести мінімальне вікове обмеження для користування соціальними мережами на рівні 15 років.
Прем’єр-міністр країни Йонас Гар Стьоре зазначив, що політики повинні втрутитися, щоб захистити дітей від “влади алгоритмів”.
У Норвегії вже діє мінімальний віковий ценз у 13 років. Попри це, більше половини дев’ятирічних дітей, 58% 10-річних і 72% 11-річних користуються соціальними мережами, згідно з дослідженням норвезького медіа-агентства.
“Діти повинні бути захищені від шкідливого контенту в соціальних мережах. Це великі технологічні гіганти протистоять маленьким дитячим мізкам. Ми знаємо, що це важка битва, тому що тут діють потужні сили, але тут також потрібна присутність політики”, – сказав прем’єр-міністр.
Влада країни обіцяє запровадити додаткові гарантії, щоб запобігти спробам дітей обійти вікові обмеження. Йдеться про зміни до Закону про персональні дані, згідно з якими користувачі соціальних мереж повинні досягти 15-річного віку, щоб дати згоду на обробку їхніх персональних даних платформою. Також планують розробити механізм для перевірки віку для соціальних мереж.
Міністерка у справах дітей та сім’ї К’єрсті Топпе сказала, що уряд вивчає методи забезпечення дотримання таких обмежень, які не порушують прав людини. Наприклад, для доступу до соцмереж потрібно буде мати банківський рахунок.
- Влада Австралії розглядає можливість запровадження мінімального віку для користування соціальними мережами, аби захистити психічне та фізичне здоров’я дітей. Прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе оголосив, що уряд планує ввести перевірку віку перед схваленням закону, який, ймовірно, встановить мінімальний вік користувачів соцмереж у межах 14-16 років.
- Дівчатка, яким менш як 10 років, через вплив соцмереж починають користуватись кремами проти зморшок, які, як наслідок, шкодять їхній шкірі.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.