У Новій Зеландії суд призначив мільйонні компенсації постраждалим від виверження вулкана
Джерело: BBC
Суд Нової Зеландії призначив 10 мільйонів новозеландських доларів (6 мільйонів доларів США) компенсації потерпілим від виверження вулкана Уайт-Айленд, під час якого загинули 22 людини.
Зокрема Окружний суд Окленда зобов’язав компанію Whakaari Management Limited, яка володіла островом, виплатити потерпілим 4,57 мільйона новозеландських доларів компенсації.
Суд також зобов’язав White Island Tours, компанію, яка привезла туристів на острів для пішохідної екскурсії, виплатити 4,68 мільйона новозеландських доларів як компенсацію.
Три інші туристичні компанії, Volcanic Air Safaris, Aerius Limited і Kahu NZ Limited, також були зобов’язані виплатити компенсацію.
За даними видання, виплати грошей будуть розподілені між потерпілими, а більші суми отримують сім’ї 22 загиблих.
Серед іншого, суд підтвердив, що за кілька тижнів до виверження вулкан демонстрував ознаки підвищеної активності, але оператори їх проігнорували.
Довідка. На момент виверження вулкана 9 грудня 2019 року неподалік перебували 47 осіб. Вік потерпілих – від 13 до 72 років, більшість були туристами. Серед них – 24 особи з Австралії, двоє – з Китаю, чотири – з Німеччини, один чоловік – з Малайзії, двоє – з Великобританії, дев’ятеро – з США і п’ятеро – з Нової Зеландії.
- У південно-західній частині Ісландії стався другий випадок виверження вулкана за цей рік, що вже є шостим подібним випадком на півострові Рейк’янес з 2021 року.
Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.
Кабінет Міністрів України пропонує змінити перелік студентів та освітян, які можуть отримати відстрочки від призову на військову службу.
Державний секретар США Марко Рубіо застеріг Росію від затягування з переговорами про припинення вогню.
Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України — порівняно з березнем 2024 року цей показник зріс на 4,5%.