У Нью-Йорку ув’язнені судяться за право спостерігати за сонячним затемненням

Джерело: Associated Press

В Нью-Йорку ув’язнені подали до федерального суду на Департамент виконання покарань через рішення закрити вʼязниці під час повного сонячного затемнення 8 квітня.

У позові ув’язнених зазначається, що це рішення не дозволяє їм брати участь у “релігійно значущій події”.

Серед позивачів – шестеро чоловіків різного релігійного сповідання, яких утримують у виправній установі у Вудборні. Серед них баптист, мусульманин, адвентист сьомого дня, атеїст і двоє послідовників сантерії.

Позивачі наголошують на тому, що рішення закрити вʼязниці порушує їхнє конституційне право сповідувати свою релігію.

“Сонячне затемнення – це рідкісне природне явище, яке має велике релігійне значення для багатьох”, – йдеться в позові.

Ув’язнені також додають, що явище, схоже на сонячне затемнення, описують у біблійних уривках про розпʼяття Ісуса, а у священних ісламських творах схоже явище описане в уривку про смерть сина пророка Мухаммеда. Тож затемнення, яке востаннє у США бачили у 2017 році, і яке не буде видно в країні до 2044 року, “вимагає зібрання, святкування, поклоніння і молитви”.

Один із позивачів – атеїст – минулого місяця отримав спеціальний дозвіл спостерігати за затемненням в окулярах, але це було до того, як видали загальносистемне блокування. Для інших чотирьох позивачів постановили, що сонячне затемнення не є святим днем в їхніх релігіях, тож дозволу вони не отримали. Ще один позивач досі чекає на відповідь.

Томас Мейлі, представник департаменту виправних установ, заявив, що агентство не коментує майбутні судові розгляди, але приймає до розгляду всі запити на надання релігійних приміщень. Він сказав, що питання, пов’язані зі спостереженням затемнення, наразі розглядають.

Даніель Мартучелло III, виконувач обов’язків комісара департаменту, 11 березня опублікував меморандум, в якому оголосив, що наступного понеділка всі виправні установи штату працюватимуть за графіком вихідних.

Це означає, що ув’язнені залишатимуться у своїх житлових приміщеннях, за винятком надзвичайних ситуацій, з 14:00. Згідно з позовом, це звичайний час для відпочинку на свіжому повітрі у в’язницях.

Очікується, що населені пункти у західних і північних частинах штату матимуть найкращий краєвид на повне затемнення, включно з Буффало, Рочестером, Сіракузами, Лейк-Плесідом і Платтсбургом.

Очікується, що повне затемнення можна буде побачити в цих частинах Нью-Йорка близько 15:15 і триватиме лише кілька хвилин, поки Місяць проходитиме між Землею і Сонцем, тимчасово закриваючи Сонце і перетворюючи день на ніч.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки, відвідає Угорщину з 8 по 10 травня в межах своєї європейської поїздки. Про це оголосив Гергелій Гульяс, міністр кабінету міністрів Угорщини, під час пресбрифінгу.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.