У низці областей оголошено повітряну тривогу: окупанти запустили ракети
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
8 грудня близько 6:30 у ПС ЗСУ попередили про ймовірний запуск крилатих ракет зі стратегічних бомбардувальників. У низці областей оголошено тривогу.
О 6:50 перші ворожі ракети увійшли повітряний простір України над Харківщиною. Напрямок – Дніпропетровщина (Павлоград/Дніпро).
Згодом у Повітряних силах закликали дніпрян перебувати в укриттях та повідомили, що ракети змінили курс на захід.
Станом на 7 ранку тривога оголошена на Дніпропетровщині, Полтавщині, Харківщині, Чернігівщині, Сумщині, Запоріжжі, Донеччині, Київщині та Києві, Кіровоградщині, Черкащині, Херсонщині, Миколаївщині, Вінниччині, Житомирщині.
Ракети увійшли у простір Кіровоградщини.
О 7:18 тривога поширилась на західні регіони України.
О 7:25 у ПС ЗСУ попередили про ракети у Черкаській області. Ймовірний напрямок – Київщина.
О 7:30 Повітряні сили повідомили, що ракети летять на Київ.
О 7:42 ПС ЗСУ попередили про нову групу російських ракет, яка вже увійшла на територію України у Харківській області. Попередній курс – Дніпропетровщина.
- В Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних сил України застерегли, що росіяни активно стежать за переміщенням чи скупченням як українських військовослужбовців, так і цивільного населення.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.