У низці областей оголошено повітряну тривогу: окупанти запустили ракети

Джерело: Повітряні сили ЗСУ

8 грудня близько 6:30 у ПС ЗСУ попередили про ймовірний запуск крилатих ракет зі стратегічних бомбардувальників. У низці областей оголошено тривогу.

О 6:50 перші ворожі ракети увійшли повітряний простір України над Харківщиною. Напрямок – Дніпропетровщина (Павлоград/Дніпро).

Згодом у Повітряних силах закликали дніпрян перебувати в укриттях та повідомили, що ракети змінили курс на захід.

Станом на 7 ранку тривога оголошена на Дніпропетровщині, Полтавщині, Харківщині, Чернігівщині, Сумщині, Запоріжжі, Донеччині, Київщині та Києві, Кіровоградщині, Черкащині, Херсонщині, Миколаївщині, Вінниччині, Житомирщині.

Ракети увійшли у простір Кіровоградщини.

О 7:18 тривога поширилась на західні регіони України.

О 7:25 у ПС ЗСУ попередили про ракети у Черкаській області. Ймовірний напрямок – Київщина.

О 7:30 Повітряні сили повідомили, що ракети летять на Київ.

О 7:42 ПС ЗСУ попередили про нову групу російських ракет, яка вже увійшла на територію України у Харківській області. Попередній курс – Дніпропетровщина.

  • В Управлінні стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних сил України застерегли, що росіяни активно стежать за переміщенням чи скупченням як українських військовослужбовців, так і цивільного населення.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.