У Палестині збільшується ризик виникнення голоду – The Guardian

Джерело: The Guardian

Представники гуманітарних організацій в Газі заявили, що на території регіону існують осередки голоду.

Агентства ООН наголосили, що Газа терміново потребує більшої гуманітарної допомоги, оскільки, за даними палестинської влади, кількість загиблих на цій території під час ізраїльського нападу зросла до більш ніж 24 тисяч.

Своєю чергою, Всесвітня продовольча програма, ЮНІСЕФ і Всесвітня організація охорони здоров’я в спільній заяві зазначили, що слід відкрити нові в’їзні шляхи в Газу, пропускати більше вантажівок з продуктами, а також забезпечити безпечне пересування гуманітарних працівників і людей, які потребують допомоги.

Як розповіли у виданні, у Рафаху і Хан-Юнісі, на півдні Гази, намети і імпровізовані житла займають майже всю вільну територію, а люди часто по кілька сімей тісняться в квартирах, у притулках ООН у школах або сплять на підлозі в лікарнях.

“Це жахливо. Ми їмо лише один раз на день хліб з борошна і солі. Іноді ми можемо спожити трохи консервованої квасолі, якщо вдається купити її на чорному ринку. Інакше ми залишаємось голодні”, − сказав Авда, який живе зі своєю сім’єю в колишньому професійно-технічному училищі в Хан-Юнісі, де зараз мешкає 35 тисяч переміщених осіб.

За його словами, на ринках майже немає їжі, тому його сім’я намагається їсти менше, оскільки не знає, коли з’являться продукти.

Лікарі в Газі повідомили, що є випадки, коли ослаблені нестачею їжі діти помирали від переохолодження, а кілька новонароджених дітей, матері яких недоїдали, не прожили і кількох днів.

Як йдеться в інформагентстві, після трьох місяців війни у багатьох переселенців не залишилося грошей, і вони не можуть дозволити собі навіть приготувати хліб. Двадцятип’ятикілограмовий мішок борошна зараз коштує 50 доларів, що в шість разів більше за довоєнну ціну, сіль подорожчала на 1800%.

Більше того, доступ гуманітарних організацій на північ Гази, де 300 тисяч осіб все ще живуть серед руїн, ускладнився через бойові дії, що тривають. Представники гуманітарних організацій заявили, що мають серйозні підозри, що на півночі Гази існують “осередки голоду”, але відсутність даних про дитяче недоїдання і дитячу смертність означає, що формальних критеріїв для оголошення голоду не дотримано.

“Майже ніякої допомоги туди не надходило, і є багато людей, які не могли або не хотіли залишати свої будинки і залишаються там з першого дня”, − прокоментував один із посадовців.

Експерти Інтегрованої ініціативи з класифікації фаз продовольчої безпеки (IPC), яка вимірює ризик голоду в усьому світі для ООН, неурядових організацій та урядів, прогнозують, що принаймні кожне четверте домогосподарство в Газі зазнає “гострого дефіциту продовольства, голоду і виснаження можливостей виживання” протягом трьох тижнів.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.