Генсек ООН закликав відновити фінансування свого агентства в Палестині

Джерело: Associated Press

У відповідь на звинувачення в участі декількох своїх співробітників у нападі ХАМАС на Ізраїль, Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав країни продовжити фінансування агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA).

Додавши, що агентство має намір скоротити допомогу для понад 2 мільйонів палестинців в лютому. Гутерреш попередив, що це призведе до загострення гуманітарної кризи в Палестині, де чверть населення стоїть на межі голоду.

Генсек ООН висловив осуд щодо “огидних дій” звинувачених співробітників, вказавши, що вони мають нести відповідальність, але застеріг, що інші працівники, які працюють у складних умовах, не повинні страждати. Він підкреслив важливість задоволення нагальних потреб населення.

Зазначивши, що з 12 звинувачених, дев’ять були вже звільнені, один визнаний загиблим, а статус двох інших з’ясовується, Гутерреш підкреслив, що всі вони будуть притягнуті до відповідальності, включаючи кримінальне переслідування.

UNRWA, що налічує 13 тисяч співробітників, більшість з яких палестинці, надає різноманітні послуги, від медичної допомоги до освіти, для палестинських сімей. Зараз понад 2 мільйони людей залежать від цього агентства для забезпечення базових потреб, таких як їжа та притулок. Глава UNRWA попередив, що ця “лінія життя” може зруйнуватися в будь-який момент.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

25 лютого в Україні відзначають 153 роки від дня народження письменниці Лесі Українки.