У парламенті Грузії сталася бійка під час обговорення закону про «іноагентів» (відео)
Джерело: “Эхо Кавказа” та “Грузия.Online”
У Грузії стартувало обговорення законопроєкту під назвою “Про прозорість іноземного впливу”, відомого також як “закон про іноагентів”. Проте під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту.
До залу пустили лише журналістів телекомпаній через встановлені обмеження, що включає “жовтий” рівень безпеки.
Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикають мікрофони, коли вони використовують термін “російський закон” і закликають правлячу партію відкликати законопроєкт. Мікрофони вимикає голова комітету Анрі Оханашвілі.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя, додало “Эхо Кавказа”.
Після цього депутати вийшли із зали та продовжили сварку у коридорі. Надалі Елісашвілі вийшов із будівлі парламенту та дав емоційний коментар журналістам, сказавши, що його вигнали із будівлі.
“Набридло все це, і я врізав в обличчя цьому російському агенту… Я завжди намагався по-людськи спілкуватися з “Грузинською мрією”, а вони нас ведуть у Росію… Зараз не час сидіти вдома, потрібно виходити на вулицю. Ми повинні викинути їх разом з їхнім російським законом”, – заявив він.
Депутати обговорюють закон на тлі акцій представників неурядових організацій та ЗМІ. Мітингувальники під гаслом “Ні російському закону!” зібралися біля входу до будівлі парламенту, де мобілізовано правоохоронців.
Зазначено, що критики розглянутого законопроєкту порівнюють його з законодавством про “іноземних агентів”, ухваленим в Росії у 2012 році. Влада ж Грузії вважає, що новий закон нічим не схожий на російський аналог.
Сьогодні ввечері заплановано велику акцію під назвою “Так – Європі! Ні – російському закону!”, організовану неурядовими організаціями біля будівлі парламенту.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.