У Пентагоні вважають, що в Україні загинуло близько 60 тисяч росіян – NYT

Джерело: The New York Times

За підрахунками Пентагону, за час повномасштабної війни в Україні загинуло близько 60 тисяч російських армійців, тоді як близько 300 тисяч росіян зазнали поранень.

Такою інформацією на умовах анонімності поділився один з американських посадовців.

Він додав, що серед тяжкопоранених російських армійців понад половину мають ампутовані кінцівки.

NYT поспілкувалась з пораненими російськими армійцями та їх родичами, аби дізнатись більше про втрати армії РФ в Україні.

Частина окупантів розповідають про доступну медичну допомогу, тоді як інші скаржаться на перевантажену систему та дефіцит всього: від ліків до підгузків для дорослих.

Щобільше, поранених окупантів часто змушують знову повертатись на війну проти України.

Один з російських армійців, який зазнав осколкових поранень, повідомив, що йому сказали повернутись на фронт через 6 днів після того, як його виписали з лікарні.

Варто зауважити, за даними українського Генштабу, станом на 16 лютого 2024 року, орієнтовні втрати військ РФ в Україні у живій силі перевищили 400 тисяч осіб.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.