У пікові години можливі відключення електроенергії – Центр досліджень енергетики

Джерело: Media Center Ukraine

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зауважив, що населення має пристосуватися до економії електроенергії, аби уникнути планових відключень під час морозів.

При -8 і нижче, за оцінками та розрахунками Центру досліджень енергетики, не буде чим перекривати цей дефіцит. На жаль, європейська енергосистема має певні обмеження в перетинах з українською. Тому в якийсь момент настане час, коли доведеться обмежувати споживання в пікові години. Тобто між 8 та 10 ранку або 17 та 20-21 вечора, – зазначив Харченко.

Він запевнив, що нині всі можливі великі споживачі, які можна було відправити на ремонти в зимовий період, відправились на ремонти, а всі, хто міг обмежити своє споживання по максимуму, роблять це. Однак, наразі зараз система дуже близька до тієї лінії, де, можливо, доведеться обмежувати споживачів.

За його словами, тут є лише два шляхи вирішення: або населення почне заощаджувати й реально вимикатиме бойлери, праски тощо, або доведеться примусово вимикати за графіками.

Поки що може мовитися про обмеження енергопостачання на дві-три години в пік споживання орієнтовно з 8:00 до 10:00 ранку та з 5:00 до 9:00 вечора.

Раніше в “Укренерго” повідомили про зростання навантаження на енергосистему з приходом похолодань. Тож у компанії закликали українців не вмикати енергомісткі прилади з 9:00 до 19:00 та бути особливо уважними в період із 17:00 до 19:00.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.