В «Укренерго» закликали зменшити споживання електроенергії

Джерело: пресслужба НЕК “Укренерго”

В “Укренерго” повідомили про зростання навантаження на енергосистему з приходом похолодань. Тож у компанії закликали українців не вмикати енергомісткі прилади з 9:00 до 19:00 та бути особливо уважними в період із 17:00 до 19:00.

В “Укренерго” нагадали, що ощадливе споживання – корисна звичка і для мирних часів. Однак, у різні сезони пікове споживання відбувається в різні години.

Споживання електроенергії за минулий тиждень в Україні збільшилось на 11% та продовжує зростати. Для енергосистеми – це дуже стрімке та відчутне зростання навантаження.

Теплові електростанції, які минулої зими були одними з основних цілей ворога, суттєво постраждали під час російських терористичних атак. У пресслужбі визнали, що не всі була можливість відремонтувати і повернути в роботу. Водночас й відремонтовані енергоблоки після пошкоджень не можуть нести підвищене зимове навантаження.

Тоді як частину теплових енергоблоків все ще відновлюють після влучань ракет та дронів, частина – вимушено зупиняється в аварійний ремонт через збільшення навантаження.

Одначе, пояснили фахівці, резерву генерації як до повномасштабного вторгнення немає – адже частина енергообʼєктів знаходиться на окупованих територіях, зокрема Запорізька АЕС, яка забезпечувала до 25% генерації.

У компанії закликали не вмикати одночасно потужні електроприлади, зменшити час роботи обігрівачів та бойлерів, вимикати світло в порожніх приміщеннях та переносити прання на нічні години доби.

Зважаючи на особливості зимового споживання, ми насамперед звертаємось до співробітників офісів, підприємств і великих організацій. Раціональне використання електроенергії протягом робочого дня взимку не тільки зменшить ваші рахунки, але й підтримає ослаблену ударами країни-терориста енергосистему, – зазначили у пресслужбі.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.