У Південній Африці слони насмерть затоптали іспанського туриста

Джерело: The Guardian

У Південній Африці слони насмерть затоптали 43-річного туриста з Іспанії, який вийшов з автівки, аби зробити фото племінного стада у національному парку Піланесберг.

Інцидент трапився вранці 7 липня. Співробітники парку повідомили, що загиблий був разом з трьома друзями. Він вийшов з автомобіля та підійшов до слонів, аби зробити фото.

“Попри попередження його друзів та пасажирів двох інших автівок, які були там у цей момент, він, на жаль, не прислухався до них. Доросла слониха напала на чоловіка. На жаль, він не зміг втекти чи сховатись від слонихи, до якої приєдналось все стадо і його затоптали насмерть”, – повідомили у парку.

Після нападу на туриста слони повернулись на місце, не зважаючи на інших осіб, які перебували в автомобілях.

Пітер Нел, головний фахівець з охорони природи повідомив журналістам, що голова стада напала на чоловіка, бо хвилювалась через його наближення.

Він додав, що для слонів є нормою захищати своїх дітей, але чимало туристів не зважають на небезпеку і не розуміють, наскільки небезпечні ці тварини.

Керівництво парку повідомило, що туристів завжди попереджують про небезпеку диких тварин. Перед відвіданими парку їх закликають залишатись всередині автівки, дотримуватись дистанції між автомобілями і тваринами, пропускати тварин вперед і виходити з авто лише у відведених для цього місцях.

Напади слонів на людей у цьому регіоні не рідкість. У 2021 році слони затоптали чоловіка – імовірно браконьєра – у національному парку Крюгера.

У сусідньому Зімбабве минулого року дикі тварини – у більшості випадків слони – вбили 50 осіб та поранили 85.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.