У Польщі міністр «категорично проти» продовження безмитної торгівлі з Україною

Джерело: RMF FM

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський висловив категоричну незгоду стосовно продовження безмитної торгівлі з Україною. Він вислав свої зауваження у листі до єврокомісара з питань торгівлі стосовно повної лібералізації торгівлі, яка, за його словами, мала контрпродуктивний ефект.

Міністр вказав, що проблеми з надмірним імпортом виникають не лише у зерновому секторі, але й у таких галузях, як цукор, м’ясо птиці, яйця, м’які фрукти (зокрема заморожена малина) і яблучний концентрат.

Сєкерський запропонував почати переговори з Україною щодо поступової взаємної лібералізації, що супроводжується адаптацією українського сільського господарства до стандартів та законодавства ЄС. Він підтримав ідею виключення цукру, м’яса птиці та яєць з регламенту вільної торгівлі ЄС і встановлення посилених захисних положень.

Також міністр оголосив про повернення Польщі до переговорів у межах Координаційної платформи ЄС, в якій беруть участь Україна, Єврокомісія та інші сусідні країни для пошуку ефективних механізмів співпраці.

Попередній уряд відмовився від участі в цій платформі на знак протесту проти відсутності продовження ембарго ЄС на українське зерно. Нині Брюссель розглядає питання про продовження лібералізації торгівлі з Україною до червня 2025 року.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.