У Польщі не виключають введення ембарго на чергові українські агропродукти

Джерело: Polsat News

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна може накласти ембарго на низку агропродуктів з України через конфлікт з українським урядом щодо імпорту зерна. Такою була його відповідь щодо питання про ембарго на імпорт польських овочів.

“Я попереджаю українську владу: якщо вони загострюватимуть цей конфлікт у такий спосіб, то ми додаватимемо чергові продукти (з України – ред.) під заборону на ввезення на територію Польщі”, – наголосив Моравецький.

Він наголосив, що Польща зробила дуже багато для України, яка відбивається проти російської агресії. Тому Варшава очікує від Києва “розуміння інтересів Польщі”.

Моравецький підкреслив, що їхня країна поважає “всі проблеми з українського боку”, але для них “найважливішими є інтереси нашого фермера, інтереси польського аграрного сектору”.

Також Варшава не погоджується на жодні позови, які скеровують проти Варшави. За його словами, це означає “нерозуміння з боку України, наскільки польський аграрний ринок був дестабілізований” через українське зерно.

Глава уряду вважає, що рішення запровадження одностороннього ембарго було вірним.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.

Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.