У Польщі не виключають введення ембарго на чергові українські агропродукти
Джерело: Polsat News
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна може накласти ембарго на низку агропродуктів з України через конфлікт з українським урядом щодо імпорту зерна. Такою була його відповідь щодо питання про ембарго на імпорт польських овочів.
“Я попереджаю українську владу: якщо вони загострюватимуть цей конфлікт у такий спосіб, то ми додаватимемо чергові продукти (з України – ред.) під заборону на ввезення на територію Польщі”, – наголосив Моравецький.
Він наголосив, що Польща зробила дуже багато для України, яка відбивається проти російської агресії. Тому Варшава очікує від Києва “розуміння інтересів Польщі”.
Моравецький підкреслив, що їхня країна поважає “всі проблеми з українського боку”, але для них “найважливішими є інтереси нашого фермера, інтереси польського аграрного сектору”.
Також Варшава не погоджується на жодні позови, які скеровують проти Варшави. За його словами, це означає “нерозуміння з боку України, наскільки польський аграрний ринок був дестабілізований” через українське зерно.
Глава уряду вважає, що рішення запровадження одностороннього ембарго було вірним.
- У Польщі натякнули, що вони можуть зменшити підтримку України через кризу, що виникла навколо імпорту зерна з України. Міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що “дії України не справляють на нас враження”.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.