У Польщі стартували найбільші за минулі 40 років військові навчання за участю країн НАТО

Джерело: пресслужба НАТО

25 лютого у Польщі розпочалися масштабні військові навчання Dragon-24 за участю країн НАТО. До них долучаться близько 20 тисяч військовослужбовців, також залучать 3500 одиниць військової техніки з 10 країн Північноатлантичного альянсу.

Союзники НАТО швидко прямують по повітрю, суші та морю в Польщу для тестування та навчання сил швидкого реагування НАТО, — мовиться у повідомленні.

У Міноборони Польщі зауважили, що військові маневри є демонстрацію здатності протистояти будь-якій агресивній політиці, зокрема, загрозам з боку РФ.

Основні сили представляє 11-та бронетанкова кавалерійська дивізія збройних сил Польщі.

Раніше ми поінформували, що глави Литва та Польщі домовилися провести спільні військові навчання у Сувальському коридорі, що вважається дуже вразливим місцем у випадку нападу Росії.

Також 26 жовтня у Польщі відбулися тактичні навчання з військами Війська Польського ŻUBR-23. Метою навчань були зміцнення співпраці Війська Польського з урядовою адміністрацією та покращення ведення тактичних операцій підрозділами військово-оперативної групи PODLASIE.

НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.