У Польщі вважають укладання зернової угоди з Україною на переговорах малоймовірним
Джерело: Reuters
Уряди Польщі та України зустрінуться сьогодні, 28 березня, у Варшаві для переговорів щодо імпорту зерна, але керівник канцелярії прем’єр-міністра Польщі Ян Грабець сказав, що прорив малоймовірний.
“Важко очікувати будь-якого прориву після цих переговорів, будь-якої конкретної угоди, наприклад, щодо питань сільського господарства. Ми все ще ведемо діалог, і обидві сторони – принаймні на сьогодні – не повністю задоволені”, – сказав Грабець.
Польща розглядає ліцензійну угоду для торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною, подібну до тієї, про яку домовилися з Україною Румунія та Болгарія.
Міністр сільського господарства України Микола Сольський назвав переговори з Польщею “складними, але відвертими”.
“Важливо, що ми вже обговорили рішення, які незабаром будуть оголошені. Водночас це питання складне для всіх сторін і потребує додаткового часу”, – зазначив він.
Грабець сказав, що майже весь український уряд буде представлено на переговорах, які, як повідомив, також стосуватимуться співпраці між збройовими промисловостями країн, культурних питаннь та енергетики.
“Ми обговорюватимемо зброю для України, ситуацію на кордонах наших країн, розвиток торгівлі та інфраструктури. Розраховуємо на прагматичний і конструктивний діалог і вироблення ефективних рішень”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль напередодні переговорів.
Нагадаємо, що вчора, 27 березня, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що переговори з Україною щодо імпорту продовольства були важкими.
“З Україною проведено багато двосторонніх переговорів – це були важкі переговори”, – сказав Секерський.
Він додав, що Україна хоче зберегти ліберальний підхід до торгівлі, тоді як Польща вважає, що такі речі, як гуманітарна та військова допомога, повинні розглядатися окремо від експорту продовольства, щоб захистити засоби до існування фермерів у Центральній та Східній Європі.
Своєю чергою, голова парламентської групи аграрної Польської селянської партії (PSL), до якої належить і міністр Секерський, Кшиштоф Пашик висловив оптимізм щодо переговорів.
“Ми близькі до вирішення цих проблем разом у діалозі. Я думаю, що сьогодні і завтра можна буде зробити те, що іноді називають транзитом, насправді транзитом… Я оптимістично оцінюю результати”, – сказав він.
- Польські фермери продовжують блокувати три пункти пропуску: “Ягодин”, “Рава-Руська” та “Угринів”, розповів речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) України, Андрій Демченко.
- Польські фермери в межах протесту заблокували дві ключові дороги, які ведуть з Польщі до Німеччини. Їхня акція призвела до значного ускладнення руху на цих маршрутах.
- Польські фермери, які протестують на польсько-українському кордоні, повідомили, що в пункті пропуску “Дорогуськ” вони безперешкодно пропустять вантажівки, які чекають на реєстрацію, “як жест доброї волі щодо українців і водіїв”.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.