У Польщі затримали ще одного шпигуна РФ – міністр внутрішніх справ
Джерело: Reuters
Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб, заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.
Польща, центр постачань західного озброєння Україні, наголошує, що стала головною мішенню для російських шпигунів, і звинувачує Москву в спробі дестабілізувати ситуацію.
Агентство внутрішньої безпеки затримало ще одного учасника шпигунської мережі, який працював на російську розвідку, – зазначив Камінський. – Підозрюваний вів спостереження за військовими об’єктами та морськими портами. Йому систематично платили росіяни.
У червні Польща затримала російського професійного хокеїста за звинуваченням у шпигунстві. Тоді Росія вимагала від Польщі пояснень стосовно “арешту російських громадян”.
Ще у березні Варшава повідомила, що зламала російську шпигунську мережу та затримала дев’ятьох осіб, які готували диверсії та стежили за залізничними маршрутами до України.
Спочатку співробітники Агентства внутрішньої безпеки (ABW) затримали 6 осіб. Затриманими виявилися іноземці “з-за східного кордону”, які мали працювати на російські спецслужби.
Співробітники ABW затримали їх у зв’язку з виявленням прихованих камер на важливих маршрутах і залізничних вузлах, які фіксували рух на коліях і передавали зображення в мережу.
Згідно з інформацією, мовиться насамперед про ділянки залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві – зокрема біля аеропорту в Ясьонці, поблизу Жешува. Аеропорт є головним транзитним пунктом західної зброї та боєприпасів для України. Камери також були встановлені в інших частинах Польщі.
У зв’язку зі спецоперацією співробітники служб і поліції приведені в стан підвищеної готовності. Особливу увагу правоохоронці приділяють безпеці стратегічно важливих залізничних шляхів у Польщі, також посилено захист ключових об’єктів критичної інфраструктури.
10 липня прокуратура заявила, що не можна виключити подальші арешти в межах розслідування.
- У Лондоні засудили охоронця посольства Великої Британії у Берліні, якого викрили у шпигунстві на користь Росії, до 13 років і двох місяців позбавлення волі.
- В країнах Європи активно діє російська шпигунська мережа, яка зараз зосередилась на нейтралізації шляхів постачання західної зброї в Україну.
- В країнах Європи активно діє російська шпигунська мережа, яка зараз зосередилась на нейтралізації шляхів постачання західної зброї в Україну.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.