У Польщі затримали ще одного шпигуна РФ – міністр внутрішніх справ

Джерело: Reuters

Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб, заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.

Польща, центр постачань західного озброєння Україні, наголошує, що стала головною мішенню для російських шпигунів, і звинувачує Москву в спробі дестабілізувати ситуацію.

Агентство внутрішньої безпеки затримало ще одного учасника шпигунської мережі, який працював на російську розвідку, – зазначив Камінський. – Підозрюваний вів спостереження за військовими об’єктами та морськими портами. Йому систематично платили росіяни.

У червні Польща затримала російського професійного хокеїста за звинуваченням у шпигунстві. Тоді Росія вимагала від Польщі пояснень стосовно “арешту російських громадян”.

Ще у березні Варшава повідомила, що зламала російську шпигунську мережу та затримала дев’ятьох осіб, які готували диверсії та стежили за залізничними маршрутами до України.

Спочатку співробітники Агентства внутрішньої безпеки  (ABW) затримали 6 осіб. Затриманими виявилися іноземці “з-за східного кордону”, які мали працювати на російські спецслужби.

Співробітники ABW затримали їх у зв’язку з виявленням прихованих камер на важливих маршрутах і залізничних вузлах, які фіксували рух на коліях і передавали зображення в мережу.

Згідно з інформацією, мовиться насамперед про ділянки залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві – зокрема біля аеропорту в Ясьонці, поблизу Жешува. Аеропорт є головним транзитним пунктом західної зброї та боєприпасів для України. Камери також були встановлені в інших частинах Польщі.

У зв’язку зі спецоперацією співробітники служб і поліції приведені в стан підвищеної готовності. Особливу увагу правоохоронці приділяють безпеці стратегічно важливих залізничних шляхів у Польщі, також посилено захист ключових об’єктів критичної інфраструктури.

10 липня прокуратура заявила, що не можна виключити подальші арешти в межах розслідування.

  • У Лондоні засудили охоронця посольства Великої Британії у Берліні, якого викрили у шпигунстві на користь Росії, до 13 років і двох місяців позбавлення волі.
  • В країнах Європи активно діє російська шпигунська мережа, яка зараз зосередилась на нейтралізації шляхів постачання західної зброї в Україну.
  • В країнах Європи активно діє російська шпигунська мережа, яка зараз зосередилась на нейтралізації шляхів постачання західної зброї в Україну.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не включила збірну Росії в жеребкування Ліги націй сезону 2024/2025.